ATİK Business Club Card ve Size Sağlayacağı Avantajlar >>> Dünyanın 78 Ülkesinde ve Ülkelerin kendi şehirlerinde 179 ATİK Uluslararası Başkanlıkları ve ATİK Partner Kuruluşları Business Club Üyelerine her alanda büyük fırsatlar sunuyor.
ATiK Tanıtım Videosu
Avusturya T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’u ATİK Çorum ve ATİK Viyana Heyeti ziyarette bulundu.

T.C. Viyana Büyükelçisi Sayın Ozan Ceyhun ATİK Heyetinin ziyaretinden memnun olduğunu belirterek Türk Girişimcilerinin Avusturya başta olmak üzere farklı ülkelerde ticaret yapmalarını çok önemsediklerini belirtti .

Büyükelçi Ozan Ceyhun’un Mesajı

Türkiye-Avusturya ilişkileri, yüzyıllardır birbiriyle etkileşim içinde olmuş, Birinci Dünya Savaşı’nda kader birliği yaparak omuz omuza çarpışmış iki halkın dayanışmasının kadim hikâyesinden güç almakta, bugün de iki ülkenin çok boyutlu işbirliği vizyonu çerçevesinde sağlam bir temel üzerinde ve pozitif gündeme odaklanmak suretiyle ilerlemektedir. Büyükelçilik olarak çalışmalarımızı, bu doğrultuda şevk ve kararlılıkla sürdüreceğiz.

İkili işbirliğinin, başta kültür, ticaret ve ekonomi olmak üzere pek çok alanda pekiştirilmesi için uygun bir zemin ve yeterli potansiyel mevcuttur.

Türkiye’nin ekonomi alanında kapsamlı reformlara hız verdiği ve kaydettiği başarı, Avusturya iş çevrelerinin de dikkatini çekmiştir. Avusturya, son yıllarda Türkiye’ye en fazla yatırım yapan ülkeler listesinde daima üst sıralarda yer almıştır. Yatırım ilişkilerinin daha da güçlendirilerek çeşitlendirilmesi için yoğun gayret sarfetmeye devam edeceğiz.

Kültürel ilişkilerimizin daha da geliştirilmesi ve Türkiye’nin Avusturya’da tanıtılması konusuna da öncelik verecek, bu bağlamda, dünyanın en önemli kültür ve sanat şehirlerinden olan Viyana’da, çeşitli faaliyetler aracılığıyla ülkelerimizin bu alandaki müşterek zenginliğinin sergilenmesi için yoğun çaba göstereceğiz.

Avusturya’da yaşayan Türkler ve Türk asıllı Avusturyalılar ülkelerimizi birbirine bağlamaktadır. Büyükelçilik olarak, Avusturya’daki Türk toplumunda yeni nesillerin bir yandan anadilini ve kültürel değerlerini muhafaza ederken, Almancayı da aynı seviyede öğrenmesini teşvik ediyoruz. Böylelikle, girişimci, çalışkan ve azimli Türk toplumunun, eğitim ve istihdam olanaklarından da azami ölçüde yararlanarak Avusturya yasalarına saygılı biçimde hayatın her alanında Avusturya toplumuna katkı sağlamalarını hedefliyoruz. Bu amaç doğrultusunda, bağlı Başkonsolosluklarımızın kıymetli çalışmalarının da katkısıyla, Türk toplumunu desteklemeye devam edecek ve Türk toplumunun talep ve beklentilerini her vesileyle Avusturyalı dostlarımıza aktararak sonuç odaklı biçimde ele almayı da sürdüreceğiz.

Türkiye-Avusturya ilişkilerinde, zaman zaman ortaya çıkan zorlukların ve sınamaların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dostluk ilişkilerimizi etkilemeden geride bırakılması şüphesiz büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, aramızdaki doğrudan iletişim kanallarından ve diyalogdan yararlanarak, bilgi eksikliği, önyargılar ve yanlış anlamalardan kaynaklanan mevcut zorlukları zaman içerisinde hep birlikte aşacağımıza inanıyorum.

Viyana Ticaret Müşaviri Ayşe Pelin ise Avusturya’da girişimcilerin çalışmaları ile ilgili her konuda işbirlikleri için destek verdiklerini söyleyerek temasların öneminden bahsetti.

ATİK Çorum Başkanı Fahri Karayan ve ATİK Viyana Başkanı Abdulkadir Tekin ise aşağıda ki konuları Büyükelçi Ozan Ceyhun’a ilettiler.

ATİK ve DEİK Dünya Ekonomi İşbirliği Koordinasyon Derneği olarak ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin’in önderliğinde şehirlerin daha iyi tanınması Uluslararası alanlarda daha çok ilişkiler kurmaları için eğitim, kültürel, sosyal, ekonomik ve tanıtım projeleriyle AR-GE çalışmalarında bulunuyoruz. 

ATİK olarak dünyanın 78 ülkesinde ve ülkelerin kendi şehirlerinde yapmış olduğumuz 179 ATİK başkanlıklarıyla girişimcilere destek sağlıyoruz. 

Haxsa Group Ticaret Platformumuzla 24.683 Üye firmalarımızla girişimcilerimize ticari fırsatlar sunuyoruz.

Bulgaristan’da 500 Dönüm üzerinde 500 Milyon Dolarlık Uluslararası Organize Sanayi Bölgesi projemizlede Avrupa’da akıllı ve modern bir anlayışla Uluslararası ticaret merkezi oluşturarak gücümüze inşallah güç katacağız.

Birleşik Krallık İngiltere Londra Merkezli AWorldPress basın ve yayın şirketimizde gazetecilik çalışmalarımızı yürütüyor ve Dünya gündemini 11 dilde takip ediyoruz. Görsel basınımız başta olmak üzere whatsapp ve diğer sosyal medya gruplarımızla üyelerimizi bilgilendiriyoruz.

ATİK Genel Başkanımız Aziz Şahin’in  liderliğinde inşallah yurt içinde ve yurt dışında  B2B - ikili iş görüşmeleri başta olmak üzere, üyelerimizin ticaretine katkı sağlamak ve Uluslararası Kamu Diplomasisi çerçevesinde ilerleme yapabilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz dediler.

 

Avrupa Ticaret ve İşbirliği Konseyi ATİK internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.